Porovnanie PZP

PZP porovnanieAko si spraviť porovnanie PZP (skratka pre povinné zmluvné poistenie)? Vysvetlíme to v nasledujúcich riadkoch. Dnes je veľmi bežné, že rodina a niekedy aj jeden človek vlastní viacero vozidiel. Preto môže byť veľmi náročné nielen si pamätať dátumy konca rôznych zabezpečení, ale aj ich samotná platba. Preto určite každému padne vhod, ak by mal k dispozícii tú najvýhodnejšiu a čo možno najlacnejšiu možnosť. Jedine online porovnanie povinného zmluvného poistenia špeciálnym formulárom vám do niekoľkých sekúnd po vypísaní ukáže všetky vaše ponuky, v rámci ktorých bude jedna bezkonkurenčná! Internetové poisťovníctvo predstavuje množstvo výhod počnúc časovou a finančnou úsporou až po pohodlnosť tohto spôsobu. Každý, kto si ho raz vyskúšal sa už k osobnému zisťovaniu a uzatvoreniu nevrátil. Je to predsa normálne, keď si predstavíme množstvo povinností, ktoré na nás tento svet nakladá. Preto je veľmi výhodné povinné zmluvné poistenie porovnať cez https://finermat.sk/pzp/. Prípadne si pozrite aj iné pripoistenia priamo na webe https://finermat.sk/.

Výpočet PZP doma v hocakom čase

Len si predstavte, čo by vás stalo, kebyže si chcete urobiť prieskum vašich možností osobne. Vyčleniť na to by ste si museli minimálne niekoľko hodín času rozložených aj do niekoľkých dní. Na to, aby bolo porovnanie PZP objektívne, je potrebné navštíviť čo najviac poisťovní, najlepšie ak by boli všetky. Ak si ale predstavíte, že vo vašom meste sa všetky nenachádzajú, osobný prieskum je sťažený a tým pádom sa stáva neobjektívnym. Okrem toho sa musíte prispôsobiť aj otváracej dobe, ktorá neraz nevyhovuje vášmu pracovnému času.

Online porovnanie PZP prebieha za pomoci prevratného internetového bezplatného nástroja, akým je kalkulačka. Za čo najkratší čas vás zobrazí to najlepšie, najvýhodnejšie, ale aj najlacnejšie na trhu. Pochopiteľne, výsledky budú zobrazovať aj tie menej výhodné a drahšie ponuky, takže je zaručené, že každý si nájde to, čo hľadá. Nepopierateľnou výhodou je aj to, že kalkulačka na porovnanie PZP funguje v akomkoľvek čase a v ktoromkoľvek dni v týždni. Neovplyvňuje ju pracovná doba ani sviatky a to z nej robí skutočne užitočnú pomôcku, ktorú už využil nejeden z nás.

Rýchle vyriešenie situácie

Spätné zrkadloAk ste si spomenuli deň pred koncom poistnej zmluvy, že vám končí, alebo len chcete vaše možno nevýhodné poistenie zmeniť za niečo výhodnejšie, online porovnanie PZP vám v tom rýchle pomôže. Do formulára len zadáte parametre poisťovaného vozidla a do pár sekúnd budete mať k dispozícii výsledky skoro všetkých poisťovní, ktorých kópia vám bude doručená aj na mail. O niektorú z možností môžete požiadať priamo vo výsledkoch. Stačí, ak na ňu kliknete.

V ďalšom kroku bude potrebné dopísať niektoré údaje o majiteľovi poisťovaného vozidla. Po odoslaní vám na mail príde hneď niekoľko dokumentov. Aby bolo PZP platné, poistné je potrebné zaplatiť čím skôr. Údaje na zaplatenie budú jednou z príloh mailu. Okrem toho v ňom nájdete aj návrh a podmienky poistnej zmluvy či dočasnú zelenú kartu. Tú si samozrejme nezabudnite vytlačiť, pretože slúži ako dôkaz prítomnosti tohto zabezpečenia vo vozidle. Taktiež je jej neprítomnosť dôvod na vysoké pokutovanie. Originál zelenej karty vám bude poštou odoslaný ako náhle poisťovňa zaregistruje vašu platbu poistného. Skúste si pozrieť aj Slovenskú kanceláriu poisťovateľov.

Ako teda sami vidíte, namiesto hodín osobného zisťovania povinného zmluvného poistenia si môžete vďaka bezplatnej online kalkulačke urobiť výpočet a porovnanie ponúk do niekoľkých minút priamo z vášho domova. A to už aj s doručením dočasnej zelenej karty. Je niečo rýchlejšie a pohodlnejšie? Za nás určite nie.

Porovnanie PZP na všetky vozidlá

Pokiaľ si myslíte, že online zabezpečenia má nejaké obmedzenia, tak sa mýlite. Jednak, že jedine na vyššie uvedenej stránke nájdete ponuky z čo najviac poisťovní a onak, že si porovnanie PZP môžete urobiť na skoro všetky vozidlá:

  • Osobné a nákladné autá,
  • historické,
  • pracovné aj poľnohospodárske vozidlá,
  • prívesné aj návesné vozidlá,
  • motocykle,
  • ale aj dopravné prostriedky bez EČV.

Táto povinnosť totiž platí na všetky prostriedky, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz a ktoré by svojou prevádzkou mohli spôsobiť poškodenie inému vozidlu.

Prečo sa poistiť povinným zmluvným poistením?

Drahé autoPovinné zmluvné poistenie sa určite neoplatí podceňovať, nakoľko za jeho nerešpektovanie hrozia veľmi vysoké sankcie, už len z toho hľadiska, že ide o zákonné nariadenie. Každý, kto nejakým spôsobom porušuje zákon zaplatí, a to aj bez ohľadu na to, či ide alebo nejde o cestnú sféru. Pokuty sa pohybujú aj v niekoľkých tisícoch eur, pričom v zahraničí vám bez tohto zabezpečenia môžu zabaviť celé vozidlo.

Druhým dôvodom na to, prečo si PZP uzatvoriť, hoc aj za pomoci porovnania je to, čo vlastne predstavuje. Ochraňuje nielen vás, ale aj tých, ktorých by ste svojim vozidlom mohli poškodiť. Aby ste si to nemýlili s havarijným poistením, PZP kryje škody, ktoré spôsobíte iným, nie sebe, a to aj do výšky niekoľkých miliónov eur. Vy ste chránený poisťovňou toho, kto vás poškodí jeho pričinením. Takže ak si predstavíte, že za ročné povinné zmluvné poistenie zaplatíte niekoľko desiatok eur, pri najhoršom stoviek (podľa typu vozidla), je to výhodná ponuka. Škody, ktoré môžete spôsobiť sa totiž môžu neraz vyšplhať na miliónovú hodnotu. A platiť ich z vlastného vrecka by bolo z priemerného platu Slováka veľmi problematické. Okrem toho by ste sa nevyhli ani mastnej pokute za porušenie zákona.

Záruka tej najlepšej PZP ceny

Ak si PZP nechcete uzatvoriť kvôli jeho vyššej cene, urobte si porovnanie a to vám zaručene zobrazí tie najlepšie ponuky. Už len z toho dôvodu, že vám zaráta čo najviac možných zliav a samotní poisťovatelia ponúkajú za online uzatvorenie zmluvy až 10% zľavu. Porovnávať si môžete skoro všetky vozidlá, takže nemusíte hľadať iných poisťovateľov. Všetko nájdete na jednom mieste. Okrem toho sa na danej stránke môžete dozvedieť množstvo užitočných informácií. Odteraz už teda neuvažuje nad tým, kedy sa pustíte do porovnania PZP, urobiť si ho môžete už aj hneď teraz, a to len s minimálnou časovou stratou.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *